D2 gereedschapsstaal | 1.2379 | X155CrVMo12-1 | SKD11
Als maatstaf voor koudbewerkingsmatrijzenstaal met een hoog koolstof- en chroomgehalte, ligt de kern van D2-staal in de precieze verhouding van 12% chroom en 1,5% koolstof, wat resulteert in een groot aantal harde carbiden. Het behoudt een ultrahoge hardheid van 60-62 HRC en heeft tegelijkertijd een betere slijtvastheid dan gewoon gereedschapsstaal (5-8 keer die van gewoon staal). Na een geschikte warmtebehandeling kan D2-staal zijn scheurweerstand aanzienlijk verbeteren, waardoor het bijzonder geschikt is voor toepassingen met hoge slijtage, zoals precisie-stansmatrijzen en snijgereedschappen. D2-staal, ook wel "semi-roestvrij staal" genoemd, vormt bovendien een passiveringslaag op het oppervlak die corrosie vertraagt, waardoor het een klassieke keuze is voor een optimale balans tussen prestatie en kosten in de industrie.
- Fucheng steel
- China
- 1 maand
- 2.000 ton/maand
- informatie
- video
- Download
D2 GEREEDSCHAPSSTAAL
| Smelt- en fabricagemethode: | LF+VD+Gesmeed |
| Leveringsconditie: | Gegloeid |
| Leveringshardheid: | ≤255 HBS |
| UT-testnorm: | Sep 1921-84 Klasse 3 D/d, E/e |



Vergelijking van staalsoorten en chemische samenstelling D2
| Standaard/Staalkwaliteit | Chemische samenstelling (%) | ||||||
| C | En | Mn | Cr | Voor | In | ||
| ASTM | D2 | 1.40~1.60 | ≤0,60 | 0,10~0,60 | 11.00~13.00 | 0,70~1,20 | 0,50~1,10 |
| DIN/W-nr. | X155CrVMo12-1/1.2379 | 1.45~1.60 | ≤0,60 | 0,20~0,60 | 11.00~13.00 | 0,70~1,00 | 0,70~1,00 |
| HIJ | SKD11 | 1.40~1.60 | ≤0,40 | ≤0,60 | 11.00~13.00 | 0,80~1,20 | 0,20~0,50 |
SOLLICITATIE
D2-gereedschapsstaal is geschikt voor gereedschapsstaal met complexe vervorming, allerlei soorten koudstempelmatrijzen met hoge slijtvastheid en lange levensduur, koudsnijbladen en draadwalsen; koudextrusievormen, rekfolie, roestvrijstalen platen voor bierproductie en balanssnijmatrijzen van materialen met een hoge hardheid, enz.
KENMERKEN VAN D2-STAAL
Als representatief voorbeeld van gereedschapsstaal met een hoog koolstof- en chroomgehalte, ontleent D2-staal zijn kerneigenschappen aan de unieke chemische samenstelling. De verhouding tussen het koolstofgehalte van 1,4% - 1,6% en het chroomgehalte van 11% - 13% in D2-staal zorgt voor een groot aantal harde chroomcarbidedeeltjes, die de microscopische basis vormen voor de eigenschappen ervan.
Het meest opvallende voordeel van D2-staal is de extreme slijtvastheid, met een hardheid van 58-62 HRC na warmtebehandeling. Deze eigenschap maakt D2-staal uitermate geschikt voor koudbewerkingsmatrijzen, met name voor het weerstaan van slijtage bij het stempelen van metalen platen onder hoge druk.
D2-staal heeft uitstekende eigenschappen voor luchtkoeling en hardt uit tot een hoge hardheid. Het zelfhardende vermogen van D2-staal vermindert het risico op vervorming tijdens warmtebehandeling aanzienlijk, wat cruciaal is voor de productie van precisiematrijzen en zorgt voor een dimensionale stabiliteit binnen ± 0,05 mm.
Hoewel D2-staal geclassificeerd is als luchtgehard staal, behoudt het toch een matige taaiheid. Door gecontroleerde afschrikprocessen kan de slagvastheid van D2-staal 20-30 J/cm² bereiken, waardoor het een materiaal is met een goede balans tussen slijtvaste staalsoorten.
D2-staal vertoont een corrosiebestendigheid die ligt tussen die van gewoon koolstofstaal en roestvast staal. De passiveringslaag die door het chroom in D2-staal wordt gevormd, zorgt voor een basis roestwerende werking, maar oppervlaktebescherming blijft nodig bij langdurige blootstelling aan vochtige omgevingen.
Het warmtebehandelingsproces heeft een aanzienlijke invloed op de eigenschappen van D2-staal. De aanbevolen behandelingsmethode is olieafschrikken bij 1020-1040 ℃ en temperen bij 180-220 ℃. Met D2-staal kan de optimale verhouding tussen hardheid en taaiheid worden bereikt, met een restaustenietconversiegraad van meer dan 95%.
Bij het bewerken van D2-staal moet aandacht worden besteed aan de keuze van het snijgereedschap. Het wordt aanbevolen om snijgereedschap van hardmetaal of CBN te gebruiken, met een gecontroleerde snijsnelheid van 80-120 m/min en voldoende koeling om werkverharding te voorkomen.




